Socha Svobody

Socha Svobody jako symbol USA je chráněna vysokými bezpečnostními standardy. Pro vedení sítě hasicí vody zvolila firma provádějící rekonstrukci měděný potrubní systém Profipress (podle US standardu) od firmy Viega.

Dobře chráněná systémem Profipress
Atraktivní dáma je světově proslulá – jako velký symbol svobody a snahy o štěstí. Se svojí výškou 100 metrů včetně podstavce je Lady Liberty, Socha Svobody, impozantním dílem. A samozřejmě je jednou z nejoblíbenějších atrakcí v New Yorku. Několik milionů "věřících" každý rok cestuje trajektem na malý ostrov Liberty Island v zálivu Upper Bay mezi Jersey City a Manhattanem. Z koruny Sochy Svobody si však z tisíců návštěvníků může každý den vychutnat panoramatický výhled jen 240 vyvolených. Ti, kteří si již měsíce dopředu rezervovali Crown Ticket.

Protipožární ochrana

V těsných vnitřních prostorách má samozřejmě vysokou prioritu bezpečnost návštěvníků. V rámci komplexní rekonstrukce vsadili odpovědní pracovníci na novou koncepci protipožární ochrany. Novinkou byl především velmi citlivý systém detekce kouře: Samotná složitá síť větrání přivádí k senzorům požárních hlásičů nepatrné množství kouře. Proto se případný požární alarm vyvolá o určitou dobu dřív – lepší ochrana návštěvníků a Lady Liberty.

S Profipress v bezpečí

Pro vedení sítě hasicí vody zvolila firma provádějící rekonstrukci dlouhodobě odolný a ekonomický měděný potrubní systém Profipress (podle US standardu). Kompletní systém má v Severní Americe schválení UL – to odpovídá zhruba německé značce VdS.

Objekt Socha Svobody
Místo New York, USA
Rok 2007
Typ objektu Rekonstrukce
Oblast použití Veřejné budovy
zpět