Média

Kateřina Klimšová, DiS.

Cestmedia s.r.o.

  • Poličanská 1487
  • 190 16
  • Újezd nad Lesy, Praha
  • pan Kristian Hanko

Profil společnosti

Viega patří k předním výrobcům instalační techniky. Se svou lisovací a spojovací technologií kovového potrubí pro sanitární produkty a vytápění je Viega jedničkou na světě. Více než 4700 zaměstnanců, přes 17000 výrobků a rozmanité servisní služby každý den v celém podniku splňují jasně definované nároky s heslem „Kvalita je všechno“. 

Na trvalém úspěchu společnosti se pracuje v deseti pobočkách. Výroba je soustředěna do čtyř výrobních závodů v Německu. Speciální řešení pro jednotlivé lokální trhy vznikají v závodě McPherson (Kansas/USA), podnik ve Wuxi (Čína) a Sanand (Indie). 

Nejdůležitější je pro společnost Viega především výroba instalační techniky. Sortiment nachází rozmanité možnosti využití, například v technickém vybavení budov, infrastruktuře, průmyslových zařízeních nebo stavbě lodí. 

Rodinný podnik Viega byl založen roku 1899 v Attendornu v Německu a již od 60. let se začal prosazovat na mezinárodním trhu. V současnosti se produkty Viega používají na celém světě. Zboží je na jednotlivých trzích distribuováno převážně prostřednictvím odborných velkoobchodů.