Pentagon

45 kilometrů zásobovacích vedení v největší administrativní budově na světě – Pentagon na řece Potomac v hlavním městě USA.

Galerie obrázků

Fakta

Objekt Pentagon
Místo Washington, D.C.
Rok 2011
Plocha 344280 m²
Instalace Southland Industries, Garden Grove, California

Úplný popis

"Made in Germany" v Pentagonu

To je zcela na místě: nejmocnější ozbrojené síly na světě jsou také řízeny z celosvětově "nejvýkonnější" administrativní budovy. Od roku 1943 má Ministerstvo obrany USA své sídlo v Pentagonu. "Pětiúhelník" byl vybudován na břehu řeky Potomac ve Washingtonu, D.C. Předtím byly různé kanceláře tehdejšího ministerstva války velmi neefektivně rozesety po celém hlavním městě. Každá z pěti vnějších fasád Pentagonu, česky pětiúhelníku, má délku 280 m. 28 km chodeb spojuje mnoho kanceláří o celkové ploše více než 344 000 m2. Z jednoho místa budovy se můžete velmi efektivně přesunout na libovolné jiné místo nejpozději do osmi minut.

Profipress přesvědčuje

Pokud se generálně opravuje takováto obrovská budova, rychle se ocitnete i v obrovských časových a finančních dimenzích. V letech 1994 až 2011 se Pentagon od základů rekonstruoval za 5,3 miliard dolarů. U tak prestižního objektu měla samozřejmě prioritu kvalita a efektivita. Po intenzivních zkouškách padla volba osob odpovědných za sanitární a topná zařízení na dlouhodobě odolný a hospodárný měděný potrubní systém Profipress (podle US standardu).

45 kilometrů bezpečných potrubí

S americkou přesností vyjmenoval Marv Wheeler z instalační firmy Southland Industries kromě dlouhé životnosti i další výhody systému Profipress: "Díky technice lisování spojů jsou trubkové spoje podstatně pevnější a bezpečnější než pájené. Doba instalace je při lisování navíc téměř poloviční." To je při 45 kilometrech potrubí pádný argument. Měděné trubky se v USA tradičně pájí. Od zavedení systému Profipress na americký trh se studená technika lisování spojů "made in Germany" prosazuje stále víc.