Pentagon

45 kilometrů zásobovacích vedení v největší administrativní budově na světě – Pentagon na řece Potomac v hlavním městě USA.

"Made in Germany" v Pentagonu

To je zcela na místě: nejmocnější ozbrojené síly na světě jsou také řízeny z celosvětově nejvýkonnější administrativní budovy. Od roku 1943 má Ministerstvo obrany USA své sídlo v Pentagonu. Budova ve tvaru pětiúhelníku byla vybudována na břehu řeky Potomac ve Washingtonu, D.C. Předtím byly různé kanceláře tehdejšího ministerstva války velmi neefektivně rozesety po celém hlavním městě. Každá z pěti vnějších fasád Pentagonu, česky pětiúhelníku, má délku 280 metrů. 28 kilometrů chodeb spojuje mnoho kanceláří o celkové ploše více než 344 000 metrů čtverečních. Z jednoho místa budovy se můžete velmi efektivně přesunout na libovolné jiné místo nejpozději do osmi minut.

Profipress přesvědčuje

Pokud se generálně opravuje takováto obrovská budova, rychle se ocitnete i v obrovských časových a finančních dimenzích. V letech 1994 až 2011 se Pentagon od základů rekonstruoval za 5,3 miliard dolarů. U tak prestižního objektu měla samozřejmě prioritu kvalita a efektivita. Po intenzivních zkouškách padla volba osob odpovědných za sanitární a topná zařízení na dlouhodobě odolný a hospodárný měděný potrubní systém Profipress (podle US standardu).

45 kilometrů bezpečných potrubí

S americkou přesností vyjmenoval Marv Wheeler z instalační firmy Southland Industries kromě dlouhé životnosti i další výhody systému Profipress: "Díky technice lisování spojů jsou trubkové spoje podstatně pevnější a bezpečnější než pájené. Doba instalace je při lisování navíc téměř poloviční." To je při 45 kilometrech potrubí pádný argument. Měděné trubky se v USA tradičně pájí. Od zavedení systému Profipress na americký trh se studená technika lisování spojů "made in Germany" prosazuje stále víc.

 

 

 

 

Objekt Pentagon
Místo Washington, D.C., USA
Rok 2011
Typ objektu Rekonstrukce
Plocha 344280 m2
Oblast použití Veřejné budovy
Instalace Southland Industries, Garden Grove, California
zpět