Musée des Confluence

Musée des Confluences v Lyonu oslňuje svojí futuristickou architekturou. Foto: © ISOCHROM.com, Vienna / COOP HIMMELB(L)AU

Měděný lisovací spojovací systém pro Musée des Confluences v Lyonu

„Musée des Confluences“ v Lyonu je jedním z nejnáročnějších projektů v oblasti Rhonských Alp za poslední léta. Na soutoku řeky Rhony a Saôny se uprostřed impozantní stavby nachází muzeum, které navrhla známá rakouská agentura Coop Himmelb(l)au. Budova s futuristickou architekturou se rozprostírá na ploše 27 000 m2. Obrovský betonový podstavec slouží jako základ skleněné konstrukce o rozloze 1.900 m2 a „oblaku”, části budovy o velikosti 11.000 m2, ve které se nacházejí výstavní prostory. Náklady na stavbu, které se vyšplhaly až na více než 250 milionů eur, plně hradil Departement Rhone.

Lisovací spojovací technika od firmy Viega 

Pro instalační práce byla vybrána firma Jean Moos z Amplepluis. Tyto práce zahrnovaly i zajištění dodávky pitné vody do sanitárních prostor s 80 WC a 80 umyvadly, k čemuž byl použit potrubní systém Viega Profipress. Podle Pascala Magnina, technického vedoucího u firmy Moos, se technika lisování spojů Viega postarala o optimální kvalitu instalace. „S lisovacími spojkami Viega získá měď svoji mechanickou pevnost. Při absenci svarů nedochází mimo jiné ani k emisi částic, což u tohoto velkého projektu hrálo důležitou roli”, zdůrazňuje Pascal Magnin. „V naší firmě, která zhruba 30 % svého obratu realizuje v nemocnicích, se lisovací technika Viega stala standardem”, dodává nakonec. Instalační firma instalovala celkem 6 000 metrů měděných trubek a použila při tom spojky Profipress v rozměrech DN 15 až DN 35.

Objekt Musée des Confluences
Místo Lyon, Francie
Rok 2014
Typ objektu Novostavba
Plocha 27000 m2
Oblast použití Veřejné budovy
Architekt Coop Himmelb(l)au
Instalace Moos SAS
zpět