Barangaroo International Towers

Barangaroo International Towers v Sydney v Austrálii tvoří nové hospodářské centrum asijsko-pacifického regionu.

Měděný potrubní systém Viega pro nové hospodářské centrum v Austrálii

Na okraji světoznámého přístavu v Sydney v Austrálii vzniklo budoucí hospodářské centrum asijsko-pacifické oblasti v podobě tří mrakodrapů.

Tři budovy Barangaroo International Towers mají 49, 43 a 39 pater a nastavují nová měřítka v trvale udržitelném vytváření pracovních míst. Od ukončení stavebních prací v roce 2016 se do komplexu budov zřízených realitní společností Lend Lease nastěhovali prominentní nájemci, jako firmy Westpac, KPMG a PwC. Všechny tři provádějící instalační firmy – Axis, Brown & Moodie a Sydmecare – použily lisovací spojovací systém Profipress od firmy Viega (podle australského standardu).

Kombinace vysoké produktivity s vysokou kvalitou

Projekt vyžadoval od dodavatelů použití rychlé, bezpečné a spolehlivé technologie pro instalaci rozsáhlých potrubních systémů.

„Hlavním důvodem přechodu z pájených na lisované spoje firmy Viega byla úspora času. Již jen samotný přenos láhví s plynem z jednoho patra do druhého byl spojen s velkou námahou", vysvětluje Rob Elliot, oblastní vedoucí pro New South Wales u firmy Axis Plumbing.
 

„Čas pro realizaci projektu byl vyměřen velmi krátký. Systém Viega Profipress nám poskytl tu výhodu, že jsme mohli měděná potrubí instalovat velmi rychle, flexibilně a bezpečně." 

Chytré trubkové spoje

Ve všech třech věžích byly pro rozvod teplé i studené pitné vody, jakož i pro rozvody plynu a zásobovací vedení použity měděné spojky systému Profipress od firmy Viega. Viega nám kromě toho poskytla i technickou podporu a prováděla na místě školení.
 

„Nejinovativnější vlastností výrobků Viega je osvědčená SC-Contur, díky níž jsou omylem zapomenutá lisování jasně vidět již při naplňování zařízení nebo při zkoušce těsnosti", vysvětluje Rob Elliot. „Třešničkou na dortu je zvýšení bezpečnosti na stavbě, stejně jako snadná, rychlá a kvalitní instalace."

Kvalitě výrobků Viega důvěřovali i ve firmě Brown & Moodie.

„Díky SC-Contur jsme mohli rychle rozpoznat všechna omylem neslisovaná spojení", vysvětluje Quentin Brown, vedoucí projektu u firmy Brown & Moodie. „Díky technice lisování spojů jsme navíc nemuseli předkládat žádné povolení pro práce s otevřeným ohněm. Navíc jsme od zástupců firmy Viega získali prvotřídní technickou podporu a školení."

Objekt Barangaroo International Towers
Místo Sydney, NSW, Austrálie
Rok 2016
Typ objektu Novostavba
Oblast použití Komerční prostory
Instalace Axis Plumbing, Brown & Moodie, Sydmecare
zpět