Paralelní spojka zajišťuje současně více místa a stability

Úplný popis

Ostrava, 17.10.2016

Steptec od společnosti Viega je nejflexibilnějším předstěnovým systémem na trhu. Montážní kolejnice se naprosto přesně zkrátí nástrojem na řezání kolejnic přímo na místě, vyvrtá a pomocí systémových spojek namontuje s několika málo pohyby. Nyní také díky nové paralelní spojce, která leží souběžně se stěnou a velmi těsně u konstrukce, například za účelem vytvoření elegantně úzké, polovysoké předstěnové konstrukce s malou stavební hloubkou. Díky dvěma novým držákům armatur lze podomítkové armatury všech běžných výrobců montovat výrazně rychleji a snadněji než doposud. 

Nová paralelní spojka umožňuje realizovat předstěnové konstrukce s malou stavební hloubkou. To se vyplatí zejména v malých koupelnách, protože zde se musí počítat s každým centimetrem. Dosud byla minimální montážní hloubka 145 mm, v budoucnu lze dosáhnout 80 mm: zbývající místo v předstěně dostačuje například pro odvodnění umyvadla, bidetu nebo pisoáru s odhlučněným potrubním vedením. 

I přes těsné stavební rozměry je paralelní spojka natolik stabilní, že je předstěna vhodná dokonce pro instalaci bezbariérové keramiky a pomocných zařízení, jako jsou opěrná madla a podobně. 

Držák pro všechny běžné podmítkové armatury

I nové držáky armatur se vyznačují snadností montáže. Do profilů Steptec se osazují několika pohyby, alternativně je lze nastavit dokonce na hloubku mezi 40 a 110 mm. Otvory zhotovené ve výrobním závodě navíc v závislosti na provedení usnadňují montáž základních těles podmítkových armatur všech důležitých výrobců armatur.