Výhody plošného temperování
Výhody plošného temperování

V dnešní době se neustále zvyšují požadavky na ideální teplotu místnosti, která přispěje k celoroční pohodě.
Viega Fonterra byla vyvinuta tak, aby dokázala těmto požadavkům obstát a splňuje všechna kritéria, která dělají bydlení příjemnějším. A tímto jsme s přednostmi podlahového topení zdaleka neskončili.

 

Potenciální úspora energie

 

Zatímco běžné radiátory je zapotřebí nastavit na teplotu 22 stupňů, abychom dosáhli přijemného klima v místnosti, u plošného vytápění je to pouze 20 stupňů.
Tím, že systém pracuje v nižším teplotním rozmezí,  dá se ušetřit

až 12% nákladů na topení.
Kombinace s tepelným čerpadlem pak umožňuje maximální možnou nezávislost na zvyšujících se cenách energií. Tepelné čerpadlo v provedení voda/voda může s použítím spodní vody provádět chladící funkci opravdu zdarma.

 

Hygienický standard

 

Plošné vytápění je se svými nižšími provozními  teplotami téměř čisté sálavé topení, jehož teplota se vždy relativně blíží teplotě místnosti. To vede automaticky k lepším hygienickým podmínkám. Mírně ohřívané plochy nezpůsobují žádnou podstatnou konvekci, protože na rozdíl od obvyklých topných těles je menší cirkulace vzduchu v místnosti. Nedochází tedy k víření prachu. Navíc díky ideální kombinaci stěnového a podlahového vytápění nemohou

v místnosti vzniknout vlhké rohy či plíseň.

 

Plošné chlazení

 

Stejný systém, který během topné sezóny poskytuje výborný teplotní komfort, může být v létě použit k chlazení. Pro přepnutí funkce plošného vytápění na funkci plošného chlazení stačí do systému přivést studenou vodu. Plošné chlazení je podstatně efektivnější než používání klimatizace, zvláště ve spojení

s tepelným čerpadlem nebo studnou. Regulační komponenty Fonterra přitom zajišťují optimální klima v místnosti a zabraňují tvorbě kondenzátu. Dalšími přednostmi jsou bezhlučný provoz a nejvyšší míra osobního pohodlí, protože zde nevzniká žádný průvan.

 

Optimální tvůrčí svoboda

 

Systémy plošného temperování nejsou vidět. To umožňuje optimální využití prostor, protože místa pro zastavění nejsou limitována topnými tělesy a lze víc využít různých architektonických návrhů.

DE_PR_100310_Irrtuemer_Flaechentemp_pub_03_174x160.jpg
Plošným temperováním docílíme v místnosti příjemného klima
rd_VANeuEND1_174x160.jpg
Rozdělení teploty u podlahového topení
rd_VANeuEND2_174x160(1).jpg
Rozdělení teploty u konvekčního vytápění radiátory
nl_Fonterra7_174x160.jpg