Megapress: lisovací technika Viega pro silnostěnné ocelové trubky
Megapress: lisovací technika Viega pro silnostěnné ocelové trubky

S lisovacím spojovacím systémem Megapress dokážete sami během několika sekund spojit silnostěnné ocelové trubky: ocelovou trubku zkrátíte, zbavíte otřepů, nasadíte spojku a zalisujete. Oproti svařování tato technika přináší časovou úsporu až 60%. Další výhodou je vyloučení nebezpečí vzniku požáru, protože se nepracuje s otevřeným ohněm. Systém tak nabízí rychlou a bezpečnou instalaci topných a chladicích okruhů, suchých i mokrých požárních instalací a jiných průmyslových aplikací.

Spojky Megapress jsou vyrobeny z oceli a povrstvené směsí zinku a niklu. K dispozici máme rozměry od 3/8 do 2 palců. Zářezný kroužek uvnitř každé spojky se postará o pevnost spojení, speciální těsnicí kroužek s EPDM zase o těsnost spoje. Profil kroužku dokáže srovnat i nerovnosti povrchu lakované trubky. 

Na lisování se používají známé lisovací nástroje Viega

s příslušnými lisovacími čelistmi a prstenci. Technika SC-Contur během následné tlakové zkoušky zajistí, že se viditelně projeví omylem nezalisované spoje.

 

Použití v praxi

 

V Evropě byl sice systém nyní poprvé představen na veletrhu SHK v Essenu, ale už více než dva roky se naplno aplikuje a osvědčuje na americkém trhu.

Proč Megapress?
  • Víc než 60% časová úspora při montáži oproti jiným technikám, jako je svařování nebo závitové spoje
  • Technika vylučuje možnost vzniku požáru při instalaci
  • Všechny spojky jsou vybaveny SC-Contur
  • Viditelné rozpoznání neslisovaného spoje během tlakové zkoušky
  • Univerzálně použitelné. Systém spojí různé silnostěnné trubky v dimenzích 3/8“ až 2“ bez ohledu na to, zda-li je trubka standardní, bez spojů, svařovaná, neošetřená povrchovou úpravou, pozinkovaná, nebo lakovaná.

 

Zpracování

 

Další informace, jak pracovat s lisovacím systémem Megapress naleznete zde.

Megapress_Titel_Collage.jpg
Systém Megapress
Megapress_SC_Kontur_Wasser_174.jpg
Technika SC-Contur během tlakové zkoušky zajistí, že se viditelně projeví omylem nezalisované spoje.
Megapress_Stickstoff-1_174.jpg
Tvarovky se lisují nářadím Viega, do velikosti 1coul s pomocí lisovací čelisti, od dimenze 11/4" pomocí lisovacího prstence.
Megapress_Produktion_174.jpg
Made in Germany: tvarovky systému Megapress se vyrábějí v německém závodě Viega v Grossheringenu.
IMG_5925_174.jpg
Sortiment tvarovek systému Megapress je vyroben z oceli ošetřené vrstvou zinku a niklu. K dispozici ve velikostech 3/8" až 2".