Megapress G - skoncuje se svařováním i u instalace plynu
Megapress G - skoncuje se svařováním i u instalace plynu

Se systémem Megapress od Viega se silnostěnné ocelové trubky dají „chladně“ zalisovat. Je to výrazně rychlejší a bezpečnější než svařování. Všechny výhody tohoto způsobu zpracování teď můžete použít i u plynových instalací – díky systému  Megapress G.

Pro Megapress G jsou průmyslové plynové instalace hlavní aplikační oblastí. Systém je ale schválen i pro rozvody zemního a kapalného plynu podle pracovního listu DVGW G 260 a také pro instalace podle DVGW-TRGI 2008 stejně jako TRF 2012. Megapress G toho ale zvládne mnohem víc.  Třeba instalaci topného oleje a motorové nafty, nebo instalaci zařízení se stlačeným vzduchem s médiem obsahujícím olej v množství přes 25 mg/m3. Navíc snáší vyšší teplotní zátěž a je schválen pro maximální provozní tlak až 5 bar (MOP 5).

Nezáleží na tom , zda se instalace provádí s trubkami v kvalitě závitových nebo varných trubek – či zda je trubka bezešvá, svařená, pozinkovaná, průmyslově lakovaná, povrchově upravená epoxidovou pryskyřicí nebo černá. Pomocí Megapress G lze lisovat veškeré trubky podle DIN EN 10255, DIN EN 10220/10216-1 nebo DIN EN 10220/10217-1. Speciální profilovaný těsnicí prvek z HNBR se v každém případě postará o nutnou a bezchybnou těsnost lisovaného spoje i u hrubých povrchů.

 

Rychlejší až o 60 %

 

Díky tomu, že není potřeba svařovat, odpadají i veškeré vedlejší negativní efekty svařování.  Začíná to již u plánování. Nemusí se provádět preventivní bezpečnostní opatření, jako protipožární ochrana nebo požární hlídka. Díky tomu je systém Megapress G zajímavý především pro budovy s vyšším rizikem požáru a tím s velkými nároky na protipožární ochranu. I během instalace je práce se studenou lisovací technikou předností. Žádné těžké plynové láhve ani otevřený oheň. Pro vytvoření nerozpojitelného trubkového spoje s vysokou pevností v tahu během několika sekund je zapotřebí pouze stávající lisovací nástroj. Sečteno a podtrženo: Megapress G je s ohledem na spojovací techniku až o 60 % rychlejší než svařování  - a z hlediska protipožární ochrany je navíc 100 % bezpečný.

 

Rozsáhlý sortiment

 

Megapress G má ve svém programu přes 100 praktických artiklů v dimenzích ½ až 2 palce, všechny položky jsou ihned k dodání. Vedle oblouků a T-kusů najdete v sortimentu závitové přechody, redukce, příruby, šroubení i víčka. Jako všechny lisovací spojky i spojky Megapress G jsou vybaveny bezpečnostním prvkem SC-Contur: při tlakové zkoužce okamžitě rozpoznáte omylem neslisované spoje. Po slisování jsou spoje spolehlivě těsné.
Všechny spojky jsou označeny žlutou barvou a zabaleny ve žlutých sáčcích, aby nedošlo k záměně s jiným systémem. Dodatečnou ochranou je pak navíc nálepka na každé tvarovce, která se sloupne po zalisování.
Všechny tvarovky se lisují známými lisovacími nástroji Viega. Proces zalisování je snadný a zvládnutelný bez větší námahy. Platí to i pro obtížně přístupná místa, kde práci usnadní lisovací prstence.

 

Důvody pro Megapress G
  • Vhodný pro zemní i kapalné plyny podle pracovního listu DVGW G 260 a pro rozvody motorové nafty a topného oleje
  • S ohledem na spojovací techniku až o 60 % kratší doba montáže oproti svařování
  • Mimořádná efektivita díky vysoké úspoře času při instalaci
  • Naprostá protipožární bezpečnost, protože při studené technice lisování nevzniká plamen ani spaliny
  • Žádné dodatečné časové ani finanční náklady na preventivní protipožární opatření
  • Spolehlivost díky Viega SC-Contur
  • Lisuje silnostěnné ocelové trubky v připojovacích jmenovitých světlostech od ½ do 2 palců a nezáleží na tom, zda je trubka bezešvá, svařená, černá, pozinkovaná nebo povrchově upravená epoxidovou pryskyřicí 
megapress-gas-174x160-1.jpg
megapress-gas-174x160-2.jpg
Díky systému Megapress G najde lisovací technika uplatnění i u plynových instalací silnostěnných trubek.
megapress-gas-174x160-3.jpg
Můžete si být jisti - všechny tvarovky i u Megapress G mají SC-Contur, která zaručí nejvyšší možnou míru bezpečnosti během instalace.
megapress-gas-174x160-4.jpg
Rozhodující rozdíl se nachází uvnitř spojky - profilovaný těsnicí prvek z HNBR - materiálu, jehož technická specifikace odpovídá uvedeným oblastem použití.