Viega Smartpress - garance malých tlakových ztrát
Viega Smartpress - garance malých tlakových ztrát

Viega Smartpress je inovativní plastový potrubní systém, který díky rychlému zpracování a minimálním tlakovým ztrátám umožňuje bezpečné instalace pitné vody, topení a plynu. Je to první systém na trhu, který spojuje hospodárnost a flexibilitu systémů plastových potrubních rozvodů s příznivými průtokovými vlastnostmi kovového potrubního systému.

Spojky Viega Smartpress

 

V každé spojce Viega Smartpress je zahrnuto po léta zhromážďované know-how, osvědčená technika a vysoce kvalitní, trvanlivé a vůči korozi odolné materiály. Jsou vyrobeny z ušlechtilé oceli a červeného bronzu a jsou dostupné v rozměrech 16 až 63 mm. V sortimentu systému Viega Smartpress nyní najdete také spojky z PPSU. Oblouky, T-kusy, rozdělovače a spojky v rozměrech 16, 20 a 25 mm mají základní těleso z vysoce kvalitního PPSU s vnitřní geometrii typickou pro plastové spojky a hodí se zejména pro použití v instalacích pitné vody a topení.

 

Bezpečná instalace bez O-kroužku, optimalizovaný průtok

 

Veškeré spojky Viega Smartpress mají po celé své délce optimalizovaný průtok, jsou hygienicky nezávadné a vystačí si zcela bez O-kroužku. Zabrání se tak vysokým tlakovým ztrátám a nadměrnému dimenzování a kalibrace trubky patří také minulosti. Výsledkem je rychlá, bezpečná a pohodlná instalace s nejlepšími hydraulickými vlastnostmi. Spojky Viega Smartpress mají samozřejmě i patentovanou SC-Contur, díky níž jsou omylem neslisované spoje ihned viditelné.

 

Trubky Viega Smartpress

 

Trubky Viega Smartpress přesvědčí maximální tvarovou stabilitou a současně nabízí vysokou pružnost. Trubky jsou k dostání v rozměrech 16 až 63 mm. Aby byla zaručena nejvyšší kvalita, vyrábí Viega jak veškeré systémové komponenty, tak i trubky Viega Smartpress sama - samozřejmě splňují všechny normativní předpisy a mají potřebné certifikáty.

 

Maximální stabilita

 

Vícevrstvé trubky Viega Smartpress jsou tvořeny vnitřní trubkou

PE-Xc, hliníkovou vrstvou a vnějším pláštěm PE-Xc. Díky optimálně navzájem sladěným vrstvám materiálu z vysoce kvalitního plastu a vybraných slitin hliníku má trubka vynikající vlastnosti pro zpracování téměř bez tendence se vracet do původního tvaru, s minimálními poloměry ohybu a výjimečnou odolností vůči zlomení.

 

Mimořádná pružnost

 

Díky dobré ohebnosti lze trubky Viega Smartpress používat velmi flexibilně, což přináší výhody především ve stísněných podmínkách: například v instalačních šachtách nebo předstěnových instalacích.

 

Více informací o systému Viega Smartpress naleznete zde.

Důvody pro Viega Smartpress
  •  vnitřní geometrie s optimalizovaným průtokem umožňuje menší dimenzování
  • není třeba kalibrace - časová úspora až 30%
  • spojovací technika bez O-kroužku
  • oblouky, spojky a T-kusy z ušlechtilé oceli, závitové tvarovky z červeného bronzu
  • stejná spojka pro instalace pitné vody a topení
  • spojky odolné vůči korozi v rozměrech od 16 do 63 mm
  • kompatibilní se systémovými trubkami Viega Pexfit Pro a Viega Pexfit Fosta
  • výborné vlastnosti ohybu při vysoké odolnosti vůči zlomu
  • lisování možné rovněž s lisovacími prstenci Viega Smartpress
Smartpress_1png_rdax_174x160_80.png
Viega Smartpress s optimálními vlastnostmi proudění
Smartpress_2_rdax_174x160.png
SC-Contur spolehlivě ukáže omylem neslisovaná místa
Smartpress_3_rdax_174x160.png
Není třeba kalibrace - časová úspora až 30%