Optimalizovaný ventil na odběr vzorků Easytop
Optimalizovaný ventil na odběr vzorků Easytop


Vyhláška 252/2004 Sb. stanovuje hygienické požadavky na pitnou a teplou vodu a četnost a rozsah kontrol pitné vody. Povinnost kontrol se týká především veřejných a komerčních objektů, kde je potřeba pravidelně provádět chemický a mikrobiologický rozbor vody. Technická norma ČSN 75 5409 Vnitřní vodovody pak v čl. 12.3 Odběr vzorků určuje, kde mají být armatury na odběr vzorků umístěny.
S optimalizovaným ventilem pro odběr vzorků Easytop od Viega mohou být tyto kontroly prováděny bezpečně a pohodlně a za téměř laboratorních podmínek.

Tento inovovaný ventil na odběr vzorků představila Viega

u příležitosti konání veletrhu ISH 2013. Díky optimalizované váhové a těsnicí geometrii se dá flexibilněji používat. Ergonomicky tvarovaná, odnímatelná plastová rukojeť se velmi lehce ovládá a umožňuje přesnou regulaci. Alternativně se dá ovládání provádět i s odvzdušňovacím klíčem.

 

Jedna ovládací jednotka pro více odběrných míst


O hospodárnost se stará systém sestávající se ze dvou částí: ventilu pro odběr vzorků a univerzálně použitelné ovládací jednotky. Jedna ovládací jednotka vystačí pro mnoho odběrových míst, které jsou součástí instalace. Demontáž ovládací jednotky efektivně ochrání před nechtěnou či neoprávněnou manipulací s vodou. Základní těleso ventilu i výtoková trubka jsou otočné o 360°. Navíc i ovládací jednotka je montovatelná v úhlech po 45°, čímž je umožněno nastavení optimálního sklonu pro odběry.

 

Vysoce hodnotné materiály

 

Ventil pro odběr vzorků přicházející trvale do styku s médiem je kompletně z nerezi, odnímatelná ovládací jednotka je vyhotovena

z červeného bronzu. Ventil pro odběr vzorků lze v místě instalace chemicky i termicky dezinfikovat. Odnímatelná ovládací jednotka umožňuje navíc i sterilizaci ve sterilizátorech. 

DE_PR_130312_Probenahme_01_174.jpg
Ventil pro odběr vzorků Easytop pro odborný odběr vzorku pitné vody.
easytop-probenahmeventil_1_174x160.jpg
Optimální sklon při kontrolách umožňuje otočné základní těleso ventilu a otočná výtoková trubka.