barrierefreie Wohnungen der Dogewo21 in Dortmund Bezbariérové uspořádání koupelny, Dortmund

Rekonstrukce koupelny pomocí Steptec

2008-09-02
Bezbariérové uspořádání koupelny, Dortmund

Dortmundský všeobecně prospěšný bytový podnik Dogewo21 přizpůsobuje svůj bytový fond měnícím se podmínkám trhu podle pozoruhodně dlouhodobého konceptu. Při bezbariérové rekonstrukci koupelen vsází Dogewo 21 na předstěnový systém Steptec.

Kompletně vybavené vzorové koupelny v předváděcí místnosti ukazují nájemníkům společnosti Dogewo21, jak vypadá koupelna po rekonstrukci. „Přetrvává však nechuť k rekonstrukci, protože je spojená s nečistotou a omezeními“, říká Andreas Wachter, stavbyvedoucí Technických služeb Dogewo. „A právě zde pomůže technické předvedení vzorové předstěny Steptec od firmy Viega.“

 

„Obrovskou výhodou stěny Steptec je její flexibilita“, tvrdí Andreas Wachter, „protože nájemníci si mohou svoji koupelnu vytvořit individuálně a rekonstrukce je možná v několika stupních.“ Předstěnové prvky mohou být například od počátku vybaveny připevňovacími deskami pro úchytná madla, i když se dovybavení provede teprve za několik let.

 

Integrované systémy Viega:

Vzorová stěna z programu Steptec
Názorné předvedení technického vybavení domu: V předváděcí místnosti bytového podniku se nájemníkům mimo jiné ukáže vzorová stěna z programu Steptec, která se používá při rekonstrukci koupelny.
Vzorová bezbariérová koupelna s kompletním vybavením
V koupelně vzorového bytu se pomocí kompletního vybavení, podobného praxi předvádí, jak komfortní může být tento životní prostor i pro lidi s pohybovým omezením.