Luftaufnahme von den Kölner Ford-Werken Závody Ford, Köln

Chladicí systém – obehnán trubkami Sanpress Inox.

2007-03-14
Závody Ford, Köln

Kompletní chladicí systém slévárny hliníku v kolínských závodech Ford musel být během pouhého týdne obehnán trubkami – a podařilo se to díky potrubnímu systému z ušlechtilé oceli Sanpress Inox od firmy Viega.

Okružní vedení, dlouhé 2,5 km nyní zásobuje chladicím a brousicím prostředkem asi 17 tlakových licích strojů. Největším problémem při této přestavbě byly agresivní látky obsažené v chladicím prostředku, které nakonec v pozinkovaném ocelovém potrubí způsobily 10 netěsností za měsíc. Dlouhé doby oprav a materiálové náklady, stejně jako provozní poruchy způsobené netěsnostmi byly signálem pro naléhavě nutné jednání.

Ještě předtím, než bylo rozhodnuto o novém potrubním systému, proběhly v laboratoři Viega nejprve rozsáhlé testy s chladicím prostředkem. Sanpress Inox splnil všechny požadavky a navíc přesvědčil rychlým a bezpečným zpracováním pomocí studené techniky lisování spojů a SC-Contur.

Integrované systémy Viega:

Sanpress Inox pro 2,5 km dlouhé okružní vedení chladicího a mazacího prostředku

Letecký snímek závodů Ford v Kolíně
Závody Ford se sídlem v Kolíně zaznamenávají od roku 1931 neustálý růst. (Foto: Ford)
Potrubní systém z ušlechtilé oceli Sanpress Inox
Okružní vedení o délce 2,5 km z potrubního systému z ušlechtilé oceli Sanpress Inox bez problémů odolává agresivnímu chladicímu prostředku pro tlakové licí stroje hliníku. Lapače nečistot pod uzavíracími kohouty zamezují znečištění potrubních vedení.