Blick auf das Bathildis-Krankenhaus in Bad Pyrmont Nemocnice Bathildy, Bad Pyrmont

Potrubní systém pro nejlepší hygienu pitné vody.

2007-03-14
Nemocnice Bathildy, Bad Pyrmont

Nový rekonstruovaný potrubní systém v nemocnici Bathildy v Bad Pyrmontu je vzorovým pøíkladem hygieny pitné vody.

Navzdory rekonstrukci při běžném provozu byly přesně dodrženy všechny předepsané hodnoty pro hygienickou instalaci. I kritéria pro výběr potrubních systémů byla nasazená příslušně vysoko. Optimální hygienu ve sklepních a etážových rozvodech zajišťuje potrubní systém z ušlechtilé oceli Sanpress Inox, vše instalováno „studenou“ technikou lisování spojů, protože pájení je podle odborníků „jedem“ pro hygienu.

Zkouška těsnosti byla navíc provedena nikoliv vodou, ale aseptickým inertním plynem. Trvalé zachování hygieny v rozvodném systému je zajištěno promyšleným sladěním jmenovitých světlostí vzhledem k zachování tlaku a minimální míře zásobování, jakož i instalací okružních vedení, ve kterých se pravidelně vyměňuje obsah vody. 

Integrované systémy Viega:

Pohled na nemocnici Bathildis v Bad Pyrmont
V současné době se evangelická nemocnice Bathildy v Bad Pyrmontu přestavuje a přistavuje za téměř 30 milionů eur. Zachování hygieny je přitom nejvyšším přikázáním.
Trubky Sanpress Inox z ušlechtilé oceli
Testováno v laboratoři Viega: etážové rozvody DN 100 z ocelové trubky Sanpress Inox, ohnuté podle zaoblení budovy. Zátěžová zkouška fitinek, které to bez problémů zvládají díky vynucenému dvojitému slisování před a za těsnicím prvkem.