Wohnanlage Lister Gracht in Hannover Bytový komplex Lister Gracht, Hannover

Hospodárné instalace pitné vody z ušlechtilé oceli 1.4521

2008-08-27
Bytový komplex Lister Gracht, Hannover

„Bytový komplex Lister Gracht“, postavený investorem „Lékárenské zásobování Niedersachsen“ slibuje exkluzivní bydlení v Hannoveru. V komplexu budov vzniklo 132 bytových jednotek a tři podzemní garáže. Pro instalaci pitné vody použil projektant TGA Marc Schulz poprvé trubku Viega z materiálu 1.4521.

Co se týče kvality, dlouhé životnosti a zpracování je nový materiál trubek rovnocenný s ušlechtilou ocelí 1.4401. „Tím byly dány hlavní podmínky pro příslušné pozměnění původního tendru“, říká Marc Schulz. „Mohli jsme tak pro investory docílit určitou úsporu nákladů. Změna tendru byla zjednodušena mimo jiné i skutečností, že Viega mohla od počátku dodat trubku Sanpress 1.4521 ve všech velikostech, od 12 do 108 mm."

 

Pro instalatérskou firmu, provádějící zakázku se také nic nezměnilo: Montéři firmy Edeling mohli pro instalaci použít stejné ohýbací nástroje, lisovací nástroje a lisovací čelisti.

 

Integrované systémy Viega:

Bytový komplex „Lister Gracht“ v Hannoveru
Bytový komplex „Lister Gracht“ v Hannoveru slibuje komfortní bydlení v každém ohledu.
Instalace pitné vody s trubkami z materiálu 1.4521 od Viega
Pro podepření délkově roztažených tras ve sklepním rozdělovači, které jsou dlouhé více než 61 metrů byly u Hannoverského stavebního projektu instalované dilatační U-kusy.