Universität zu Köln Univerzita v Kolíně

Více než 26 kilometrů potrubních sítí tvořených systémy Viega

2008-08-18
Univerzita v Kolíně

„Centrum pro biovědy“ zřídila univerzita v Kolíně za 76 milionů euro. V této novostavbě o velikosti téměř 27.000  čtverečních metrů jsou umístěny čtyři instituty skupiny biologických oborů.

Pro veškeré potrubní sítě pitné vody byl použitý systém z ušlechtilé oceli Sanpress od firmy Viega. Zaměstnanci realizační instalační firmy Horn Haustechnik z Eichelhardtu instalovali více než 17,5 kilometrů trubek o rozměrech DN 12 až DN 100. Bylo přitom zpracováno více než 17.000 fitinek a tvarovek z červeného bronzu.

 

Jednatel firmy Markus Horn: „Právě vzhledem k dlouhým, široce rozvětveným trasám vedení a speciální kvalitě vody v Kolíně s více než 3,36°dH nebylo u veškerých instalací spojených s pitnou vodou pochyb v otázce volby materiálu.“

 

Avšak i díky širokému sortimentu, jakož i rychlosti a spolehlivosti při zpracování byl z praktického hlediska pro vedoucího projektu Altgelda první volbou systém Viega. Především také proto, že se při instalacích plynových sítí z programu měděného potrubí „Profipress G“ mohly použít stejné lisovací nástroje a lisovací čelisti jako při instalaci rozvodů provozní vody a stlačeného vzduchu. Vedoucího projektu Altgelda přesvědčila úspora času a s ní spojená úspora nákladů, protože díky lisovací technice lze spoje zpracovat ve vteřině.

 

Integrované systémy Viega:

Univerzita v Kolíně
Vytváří panorama města: 7patrový druhý stavební objekt "Centra pro biovědy" v Kolíně, na obrázku vpředu.
Akumulátorový lisovací nástroj
Každý den se zaměstnancům firmy Horn Haustechnik GmbH znovu potvrzuje, že pokud pracuje lisovací nástroj pomaleji než nový akumulátorový lisovací nástroj "Picco" od firmy Viega, znamená to v celkovém součtu hodiny navíc.